Polski absurd czyli kto nami rządzi?

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 31 grudnia 2011 23:47 Kategoria: Portal


Przypominam sobie jak 10 lat temu Andrzej Lepper wystąpił w sprawie obronności kraju mówiąc, że stan armii jest taki, iż „ chyba drużyna harcerzy mogłaby Polskę zająć”.

ZUS tonie a Tusk dokłada bogatym krajom Unii

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 11 grudnia 2011 23:54 Kategoria: Krach systemu ubezpieczeń

Tusk podpisał weksle In blanco.

Z informacji dyplomatów wynika, że Tusk zgodził się na udział Polski w dokapitalizowaniu zachodnich banków oraz "zwielokrotnieniu" funduszu ratunkowego strefy euro: Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej. Czyli innymi słowy podpisał deklaracje płacenia za bankrutów. Na 10 krajów, które nie są w strefie euro przypadnie 50 mld euro. Ze względu na wielkość można przypuszczać, że Polska będzie miała do zapłacenia 5-7 mld euro. Żeby wyjaśnić o co chodzi, trzeba sięgnąć do przyczyn kryzysu finansowego. Wyglądało to tak: Grecy kupują mercedesy w Niemczech, oczywiście na kredyt, który biorą w swoich bankach. Te banki wspomaga greckie państwo, które z kolei wypuszcza obligacje i fałszuje statystyki. Obligacje greckie kupują Niemcy. Dzisiaj Niemcy mając te śmieci w ręku, żądają żeby do nich dołożyć i Tusk dokłada z rezerwy walutowej NBP.
 
Polski emeryt będzie płacił za greckie mercedesy
 
Tuska nie można brać na poważnie. Podobnie jak jego ministrów: Sikorskiego, który chce Polskę zwasalizować w ramach niemieckiej Mitteleuropy i Rostowskiego, który obiecywał, że nie będzie podnosił podatków,  że jesteśmy zielona wyspą i będziemy mieli 4 % wzrostu PKB w 2012 r. Prawda jest taka, że brakuje pieniędzy na wypłaty emerytur. We wrześniu rząd zagarnął 4 mld z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Ale to nie wystarczyło. Piramida finansowa ZUS się sypie, w tym roku zabraknie 70 mld, w przyszłym 100 mld. Ogółem mimo zabiegu cięcia OFE na emerytury w latach 2013 – 2017 zabraknie 300 mld zł. Chociaż Pan Rostowski upłynnia walutę w grudniu, kombinuje z Funduszem Drogowym i Rezerwy Demograficznej, czyli stosuje kreatywną księgowość, to i tak nie zamiecie pod dywan 50 mld zł składek na europejskie instytucje finansowe. Już teraz widać, dlaczego polscy emeryci będą mieli waloryzacje kwotową zamiast procentowej. Rękami Tuska i Rostowskiego nastąpi redystrybucja naszego dochodu. Rząd zabierze biednym polskim emerytom, żeby dać bogatym niemieckim i francuskim bankom. Brawo !!!  Dzięki Tuskowi w imię solidarności emeryci dołożą do greckich mercedesów.

TUSK to hiena cmentarna

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 26 listopada 2011 22:49 Kategoria: Portal

- Piszą rozwścieczeni internauci. Najpierw wygrywa wybory dzięki zabójstwu kibica żużlowego w Zielonej Górze i sprowokowanych tym zamieszkom (w podobny sposób Putin wykorzystał wojnę z Czeczenią).   Teraz oszczędza na śmierci przyszłych emerytów.
 

Tusk - polityk bezczynności

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 16 listopada 2011 01:08 Kategoria: Portal

Kiedy w 2007 roku Donald Tusk objął urząd premiera, obiecał, że Polska poczyni postępy w wielu ważnych sprawach - w kwestii opieki zdrowotnej, ubezpieczeń społecznych, reformy podatkowej i wielu innych.  

Z powodów czysto politycznych, w imię utrzymywania popularności Tusk wybrał politykę nieróbstwa od rozwiązywania problemów. 

Polacy nie rezygnują z walki o wyższą emeryturę lub rentę

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 13 listopada 2011 17:35 Kategoria: Portal

 Niska jakość usług ZUS-u
 

W każdym cywilizowanym państwie istnieje jakiś system emerytalno-rentowy. W Polsce monopolistą w tej dziedzinie jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
O tym, że większość urzędników ZUS świadczy usługi niskiej jakości, piszą dziennikarze od lat. Gazeta Prawna podała, że w 2010 r. na 105 tys. spraw sądowych ZUS przegrał aż w 33,9 tys. przypadków. Stanowi to o 10% więcej niż w poprzednim roku.
Ponad 32 proc. spraw wytoczonych w ubiegłym roku ZUS-owi skończyło się sukcesem pozywających go emerytów, rencistów czy przedsiębiorców.
ZUS tłumaczy to względami proceduralnymi. – Często sądy uwzględniają w postępowaniu inne środki dowodowe niż te, po które może sięgać ZUS – podawał Jacek Dziekan, rzecznik zakładu. Według niego sądy mają na przykład swobodę w uznawaniu zeznań świadków, które potwierdzają pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. A jest to kluczowe dla przyznania wcześniejszej emerytury lub emerytury pomostowej. ZUS prawa do uznawania tego typu zeznań nie ma.

«Wstecz 11 12 13 14 15 16 17 Dalej» 

 Ilość odsłon:3582780