Polska - kraj stracony dla emerytów

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 10 sierpnia 2012 19:08 Kategoria: Portal

 Paweł Dangel szef Allianz Polska jest przekonany, że - skonsolidowana emerytura, która ma do nas w efekcie spłynąć z trzech filarów, nie daje nawet najmniejszej szansy na przeżycie godziwego życia w okresie emerytalnym. Na kontach emerytalnych znajduje się 2 bln zł. W istocie są to wirtualne pieniądze. Nikt ich nigdy nie widział i nie zobaczy.
Nie wiemy, na czym stoimy, ani jako branża, ani jako obywatele. Po drastycznych ograniczeniach drugiego filaru, po wprowadzeniu kompletnie nieudanej ustawy o Indywidualnych Kontach Emerytalnych szykuje się nam kolejny „potworek" emerytalny w postaci Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego, który nawet w najmniejszym stopniu nie rozwiązuje problemu emerytalnego systemu w naszym kraju, a dodatkowo go tylko skomplikuje – twierdzi Paweł Dangel. Według niego dla tak niskich i nieefektywnych emerytur utrzymywanie trzech oddzielnych filarów nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

Informacja z pola walki o składki ubezpieczeniowe od pracy nakładczej

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 21 lipca 2012 23:04 Kategoria: Portal

majsner@ag.hestia.pl emajsner@wp.pl
13.07 (8 dni temu)
 
do kontakt
 
 
 
 
Witam ,
 my drobni przedsiębiorcy też mamy kłopot z ZUS w sprawie pracy nakładczej - zapraszam na naszą spprp -tam jest wszystko opisane. A może naród powstaie tak jak za czasów solidarności -sędziowie już tak czuja się bezkarni ze jest to coś okropnego
Ewa

Grzegorz Sowa walczy !

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 21 lipca 2012 23:03 Kategoria: Portal

Szanowna Pani , Szanowny Panie
 
Zgodnie z naszymi zamierzeniami rozpoczynam propagowanie idei dobrowolnego ZUS-u w naszym kraju. W tym celu będziemy pikietować siedziby zus-ów. Działalność ta pozwoli dotrzeć do społeczeństwa z naszą ideą.Wraz z osobami w danych miejscowościach organizuję pikiety lub uczestniczę w takich pikietach zorganizowanych przez Nową Prawicę.
Pierwsze pikiety zostały zorganizowane w :
1. Bydgoszczy w dniu 23 lipca 2012 r. przed zus-em przy ul. Świętej Trójcy o godz. 14.30
2. Wrocławiu w dniu 25 lipca 2012 r. przed zus-em przy ul. Pretficza o godz. 13.00
 
Trwają przygotowania do zorganizowania takich przedsięwzięć w : Częstochowie, Krakowie, Jaśle i Bielsku-Białej
 
Zapraszam na już zorganizowane demonstracje lub proszę o pomoc w organizacji następnych. Pikieta to w sensie technicznym pokojowe spotkanie towarzyskie ludzi nie zgadzających się z daną rzeczą lub systemem. W naszym przypadku jest to przymus ubezpieczania się w zus.
 
pozdrawiam
Grzegorz Sowa
603 78 32 45

ZUS w Częstochowie każe pracować więcej niż norma i nie płaci !

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 21 lipca 2012 22:08 Kategoria: Portal

Norma czasu pracy przewiduje przeciętnie 40 godzin w ciągu tygodnia i osiem godzin dziennie.

 
Lokalni kierownicy ZUS-u w Częstochowie zlecają zadania nie do zrealizowania w tym wymiarze pracy. W wydziale rentowym i składkowym pracownicy zostają „dobrowolnie” po godzinach albo biorą pracę do domu. Nawet jeżeli pracownik ZUS godzi się na to w drodze „konsultacyjnej” to i tak naruszone są przepisy o czasie pracy, co uzasadnia roszczenie pracownika o ustalenie wynagrodzenia faktycznie odpowiadającego wykonanej pracy z uwzględnieniem dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych. Art. 189 kodeksu postępowania cywilnego stanowi o tym, że pracownik występując do sądu może żądać ustalenia przez sąd istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego lub prawa, gdy ma w tym interes prawny.  Rzecz jasna pracownik ZUS w Częstochowie ma interes prawny w tym, żeby za pracę w nadgodzinach  dostać wynagrodzenie. Jeżeli dzisiaj jest mu trudno wystąpić z roszczeniami to powinien dokumentować sobie pracę - co i kiedy robił po godzinach, zapisywać potencjalnych świadków. ZUS narusza prawo - poleca świadczyć pracę w czasie przekraczającym normy i za tą pracę nie płaci, nie odprowadza podatków ani składek ZUS. Wszystko to dzieje się za wiedzą i zgodą dyrekcji ZUS w Częstochowie. Przy milczącej tolerancji inspektorów kontroli ZUS, którzy w każdym innym zakładzie pracy wykazaliby w protokole kontroli nadgodziny i naliczyliby od nich składki ZUS.

Kto pomoże w walce z ZUS-em ?

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 21 lipca 2012 21:07 Kategoria: Portal

Nasza czytelniczka przysłała maila:

Jolanta Świerczyńska sekret2@autograf.pl
19.07 (2 dni temu)
 
 
do kontakt

«Wstecz 7 8 9 10 11 12 13 Dalej» 

 Ilość odsłon:4133993