ZUS jest godny zaufania bo ciężko pracuje dla społeczeństwa

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 8 marca 2013 13:48 Kategoria: Zus na wesoło

Zobacz jak pracuje  Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który reklamuje się jako instytucja zaufania.   

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yJP2UA1mHlE

Ubezpieczeniowe gestapo wsadziło do więzienia Iwonę Świetlik i dostało "Wektora"

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 16 stycznia 2013 17:50 Kategoria: Portal

– Straciłam firmę, dom, zajęto mi konta, jestem bezdomna, nie miałam już z czego tych dziewięciu tysięcy spłacić - mówiła po zatrzymaniu Iwona Świetlik

Ustawa abolicyjna w rękach ZUS-u

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 4 stycznia 2013 19:24 Kategoria: W matni zus


W DNIU 31.12.2012.r. USTAWA UMORZENIOWA ZOSTAŁA OGŁOSZONA W DZIENNIKU USTAW (poz.1551), ZATEM WEJDZIE W ŻYCIE 15.01.2013.r.
Kolejna abolicja, były matki teraz wszyscy przedsiębiorcy, którzy zostali dłużnikami ZUS –
aż pół miliona przedsiębiorców zostanie uwolnionych od zaległości w składkach nieopłaconych między 1 stycznia 1999r. ?a 28 lutego 2009r.
Ustawa umorzeniowa dla pół miliona przedsiębiorców!
Osoby prowadzące w latach 1999-2009 pozarolniczą działalność gospodarczą, które w ocenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie opłaciły należnych składek ubezpieczeniowych, będą mogły wystąpić o ich umorzenie.
Ustawa daje możliwość umorzenia zaległych składek ZUS (na własne ubezpieczenia społeczne, na ubezpieczenie zdrowotne i na Fundusz Pracy).
Dla wszystkich osób prowadzących pozarolniczą działalność np.:
• przedsiębiorców, którzy zawieszali działalność, jednocześnie wyrejestrowując się z ubezpieczeń w ZUS,
• przedsiębiorców, którzy jednocześnie prowadzili działalność gospodarczą i pracowali na umowę o pracę nakładczą,
• przedsiębiorców którzy od 1 stycznia 1999r. do 28 lutego 2009r. podlegali obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz wypadkowemu, a nie opłaciły według ZUS należnych składek.
Dlaczego abolicja składek ZUS jest potrzebna?
ZUS, w okresie, który obejmuje abolicja składek ZUS, uznawał wybór tytułu ubezpieczenia za w pełni legalny i powstało spore zamieszanie, ponieważ wszyscy, którzy pracowali równolegle nie płacili składek. Doradzał wręcz przedsiębiorcom, aby z tego korzystali i wydawał zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami. Dodatkowo pozwalał na zawieszanie płacenia składek przy zawieszaniu działalności, ale, jak to często bywa, po czasie z obu tych rozwiązań się wycofał i wielu osobom naliczył zaległe składki do zapłacenia.

Wałbrzych: Bezrobocie w górę i ZUS w góry

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 17 grudnia 2012 01:03 Kategoria: Zus na wesoło

Mamy w Wałbrzychu najwyższe bezrobocie od sześciu lat! Prognozy są fatalne

Według danych z 31 grudnia 2011 r. miasto miało 119 955 mieszkańców. Stopa bezrobocia w mieście przekracza średnią krajową (12,5%).

Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym,drugim, po Wrocławiu.
Od 15 lat boryka się  ze skutkiem likwidacji wałbrzyskich kopalń, która spowodowała bezrobocie strukturalne w całym regionie.

ZUS – potwór, który pożera ludzi

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 4 grudnia 2012 13:32 Kategoria: Portal


Mamy tak fatalne prawo w zakresie ubezpieczeń społecznych, że dla 130 polskich rodziców ostatnią deską ratunku jest ETS (Europejski Trybunał Sprawiedliwości). Prawo tworzone było nie dla dobra człowieka ale w interesie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ten wielki moloch urzędniczy powołany w zamierzchłych czasach do ściągania i wypłaty składek stał się dzisiaj państwem w państwie. Własny interes ZUS-u polega maksymalizacji składek i minimalizacji świadczeń. ZUS nie patrzy na społeczne skutki swojego działania. W wyniku lobbingu ZUS-u dochodzi doi takich patologii jak to, że istnieje prawo, które  daje i odbiera według woli urzędnika.  Sprytny czynownik ZUSu potrafi najpierw uzasadnić przyznanie emerytury a następnie równie skutecznie uzasadni jej odebranie. Wykorzystuje przy tym dyspozycyjnych lekarzy orzeczników i taki chaos w prawie, że odwołania poszkodowanych kobiet do sądów okręgowych , apelacyjnych i Sądu Najwyższego są bezskuteczne.

«Wstecz 4 5 6 7 8 9 10 Dalej» 

 Ilość odsłon:3989908