Ustawa abolicyjna w rękach ZUS-u

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 4 stycznia 2013 19:24 Kategoria: W matni zus


W DNIU 31.12.2012.r. USTAWA UMORZENIOWA ZOSTAŁA OGŁOSZONA W DZIENNIKU USTAW (poz.1551), ZATEM WEJDZIE W ŻYCIE 15.01.2013.r.
Kolejna abolicja, były matki teraz wszyscy przedsiębiorcy, którzy zostali dłużnikami ZUS –
aż pół miliona przedsiębiorców zostanie uwolnionych od zaległości w składkach nieopłaconych między 1 stycznia 1999r. ?a 28 lutego 2009r.
Ustawa umorzeniowa dla pół miliona przedsiębiorców!
Osoby prowadzące w latach 1999-2009 pozarolniczą działalność gospodarczą, które w ocenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie opłaciły należnych składek ubezpieczeniowych, będą mogły wystąpić o ich umorzenie.
Ustawa daje możliwość umorzenia zaległych składek ZUS (na własne ubezpieczenia społeczne, na ubezpieczenie zdrowotne i na Fundusz Pracy).
Dla wszystkich osób prowadzących pozarolniczą działalność np.:
• przedsiębiorców, którzy zawieszali działalność, jednocześnie wyrejestrowując się z ubezpieczeń w ZUS,
• przedsiębiorców, którzy jednocześnie prowadzili działalność gospodarczą i pracowali na umowę o pracę nakładczą,
• przedsiębiorców którzy od 1 stycznia 1999r. do 28 lutego 2009r. podlegali obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz wypadkowemu, a nie opłaciły według ZUS należnych składek.
Dlaczego abolicja składek ZUS jest potrzebna?
ZUS, w okresie, który obejmuje abolicja składek ZUS, uznawał wybór tytułu ubezpieczenia za w pełni legalny i powstało spore zamieszanie, ponieważ wszyscy, którzy pracowali równolegle nie płacili składek. Doradzał wręcz przedsiębiorcom, aby z tego korzystali i wydawał zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami. Dodatkowo pozwalał na zawieszanie płacenia składek przy zawieszaniu działalności, ale, jak to często bywa, po czasie z obu tych rozwiązań się wycofał i wielu osobom naliczył zaległe składki do zapłacenia.

Wałbrzych: Bezrobocie w górę i ZUS w góry

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 17 grudnia 2012 01:03 Kategoria: Zus na wesoło

Mamy w Wałbrzychu najwyższe bezrobocie od sześciu lat! Prognozy są fatalne

Według danych z 31 grudnia 2011 r. miasto miało 119 955 mieszkańców. Stopa bezrobocia w mieście przekracza średnią krajową (12,5%).

Wałbrzych jest ośrodkiem przemysłowym,drugim, po Wrocławiu.
Od 15 lat boryka się  ze skutkiem likwidacji wałbrzyskich kopalń, która spowodowała bezrobocie strukturalne w całym regionie.

ZUS – potwór, który pożera ludzi

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 4 grudnia 2012 13:32 Kategoria: Portal


Mamy tak fatalne prawo w zakresie ubezpieczeń społecznych, że dla 130 polskich rodziców ostatnią deską ratunku jest ETS (Europejski Trybunał Sprawiedliwości). Prawo tworzone było nie dla dobra człowieka ale w interesie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ten wielki moloch urzędniczy powołany w zamierzchłych czasach do ściągania i wypłaty składek stał się dzisiaj państwem w państwie. Własny interes ZUS-u polega maksymalizacji składek i minimalizacji świadczeń. ZUS nie patrzy na społeczne skutki swojego działania. W wyniku lobbingu ZUS-u dochodzi doi takich patologii jak to, że istnieje prawo, które  daje i odbiera według woli urzędnika.  Sprytny czynownik ZUSu potrafi najpierw uzasadnić przyznanie emerytury a następnie równie skutecznie uzasadni jej odebranie. Wykorzystuje przy tym dyspozycyjnych lekarzy orzeczników i taki chaos w prawie, że odwołania poszkodowanych kobiet do sądów okręgowych , apelacyjnych i Sądu Najwyższego są bezskuteczne.

 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest szczególnie korzystny  dla osób zatrudnionych w administracji i szkolnictwie, którze nabyły prawo do emerytury przed 1 stycznia 2011 r., po czym były pozbawione świadczenia emerytalnego, świadczenie im ograniczono albo w  następstwie wprowadzonych przepisów zrezygnowały  z pracy żeby nie utracić prawa do emerytury.   

ZUS kontynuacją PRL-u, policja kontynuacją ZOMO

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 12 listopada 2012 00:18 Kategoria: Portal

 Marszu do niepodległości nie można powstrzymać

Nie ma co liczyć na to, że władza dobrowolnie zrezygnuje z ZUS-u  jako narzędzia walki z przedsiębiorczością Polaków. Tak jak policja walczy z patriotyzmem, tak ZUS walczy z każdą aktywną życiowo Polką i Polakiem, zabierając im spory kawałek tego co sami wypracowali, ale też zniechęcając ich do życia świadomego i  aktywnego.  Celem jest zbudowani społeczeństwa podległych pracowników najemnych, biernych politycznie i wyzutych z patriotyzmu. Chodzi o to, żeby najpierw zabrać wolność ekonomiczną, a potem suwerenność narodową.  ZUS stał się synonimem instytucji, organizacji,  jakiejś biurokratycznej struktury, wyrosłej co prawda na gruncie narodu, ale  stojącej w opozycji do jego dobra i rozwoju.  Wiele osób uważa ZUS i państwo za swoich wrogów. W swych skrajnych odmianach ludzie ci głoszą minimum ZUS-u, jego zbędność, a nawet szkodliwość.  Jak wygląda współczesne państwo stojące na straży ZUS-u i jego interesów.  Jest to obraz rządów  zdegenerowanych i tyrańskich o czym przekonuje nas to co działo się dzisiaj na Marszu Niepodległości w Warszawie.
Pisze jeden z Internautów: w pewnym momencie na Krakowskim Przedmieściu z bocznych uliczek wmieszali się w marsz młodzi ludzie, za chwilę …założyli kominiarki i zaczęli rzucać w policję petardami, a ta …juz po dosłownie 20 sekundach otworzyła ogień z broni, strzelając w tłum i w ciemno, nawet nie widząc kto tam w tym tłumie stoi – który, zrobił zdjęcia tym osobnikom, w domyśle przed założeniem kominiarek, bo od razu był przekonany, że są to prowokatorzy.
Zatem wiemy, że  policja strzelała  w tłum, w którym były  rodziny z dziećmi. W użyciu zastosowano  również armatki wodne i gaz bojowy. Zaczęło się od tego, że  policja zablokowała czoło marszu.  Chcą rozpędzić tłum, są agresywni, używają broni wobec ludzi. Godz. 16:15 Policja odcięła czoło marszu. W centrum wciąż padają strzały. Z relacji świadków: „burdę wywołali policjanci ubrani w kamizelki kuloodporne, szarpali uczestników marszu, a później otworzyli ogień do tłumu”. Kolejny raz władza strzela do patriotów. Ludzie którzy współpracowali z Policją podjęli próbę rozbicia marszu.  Ci Panowie w kominiarkach z pałkami teleskopowymi bili ludzi, a potem byli ochraniani przez policję. Nie udało się.  Marsz Niepodległości rozciąga się od pl. Unii Lubelskiej po pl. Na Rozdrożu . O godzinie 17.55 dociera  na miejsce docelowe, czyli pod pomnik Romana Dmowskiego.
Policyjni prowokatorzy z teleskopowymi pałkami

 

«Wstecz 4 5 6 7 8 9 10 Dalej» 

 Ilość odsłon:3883781