ZUS w Częstochowie każe pracować więcej niż norma i nie płaci !

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 21 lipca 2012 22:08 Kategoria: Portal

Norma czasu pracy przewiduje przeciętnie 40 godzin w ciągu tygodnia i osiem godzin dziennie.

 
Lokalni kierownicy ZUS-u w Częstochowie zlecają zadania nie do zrealizowania w tym wymiarze pracy. W wydziale rentowym i składkowym pracownicy zostają „dobrowolnie” po godzinach albo biorą pracę do domu. Nawet jeżeli pracownik ZUS godzi się na to w drodze „konsultacyjnej” to i tak naruszone są przepisy o czasie pracy, co uzasadnia roszczenie pracownika o ustalenie wynagrodzenia faktycznie odpowiadającego wykonanej pracy z uwzględnieniem dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych. Art. 189 kodeksu postępowania cywilnego stanowi o tym, że pracownik występując do sądu może żądać ustalenia przez sąd istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego lub prawa, gdy ma w tym interes prawny.  Rzecz jasna pracownik ZUS w Częstochowie ma interes prawny w tym, żeby za pracę w nadgodzinach  dostać wynagrodzenie. Jeżeli dzisiaj jest mu trudno wystąpić z roszczeniami to powinien dokumentować sobie pracę - co i kiedy robił po godzinach, zapisywać potencjalnych świadków. ZUS narusza prawo - poleca świadczyć pracę w czasie przekraczającym normy i za tą pracę nie płaci, nie odprowadza podatków ani składek ZUS. Wszystko to dzieje się za wiedzą i zgodą dyrekcji ZUS w Częstochowie. Przy milczącej tolerancji inspektorów kontroli ZUS, którzy w każdym innym zakładzie pracy wykazaliby w protokole kontroli nadgodziny i naliczyliby od nich składki ZUS.

Kto pomoże w walce z ZUS-em ?

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 21 lipca 2012 21:07 Kategoria: Portal

Nasza czytelniczka przysłała maila:

Jolanta Świerczyńska sekret2@autograf.pl
19.07 (2 dni temu)
 
 
do kontakt

Tuska brak pomysłu na demografie i rozwój gospodarczy - wyrok TK

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 14 lipca 2012 18:40 Kategoria: Portal

Największe kurestwo w dziejach ZUS-u - kliknij, lub wpisz w GOOGlach

Polska - zdradzony naród

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 18 czerwca 2012 23:55 Kategoria: Portal

Era niewiarygodnych wydarzeń

Przez długie sześć lat klęską i nieszczęściem narodu jest to, że rządzą nim ludzie, którzy zamykają na wszystko oczy i uszy, nie czyniąc nic zgoła, by położyć kres nieprawości. Naród wpatrzony w rząd, oczekuje odmiany, lecz rząd odwraca swe oczy.  Tak oto mamy sześć pełnych fałszu  lat rządów złotego cielca. Miary nieszczęścia dopełnia  5 katastrof lotniczych, 130 poległych Polaków, z prezydentem Polski, szefem Sztabu Generalnego, dowódcami wszystkich rodzajów sił zbrojnych i  lotnictwa wojskowego.   

Zielińśki, Jachura, Zbroński - Historia przemocy administracyjnej w Częstochowie

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 23 maja 2012 11:51 Kategoria: Portal

31 maja w Warszawie odbędzie się Kongres NIEPOKONANYCH. Mamy w Częstochowie jednego z nich – pana Roberta Janeczka

Nasza cywilizacja oparta jest na technice. Dostęp do paliw, technologie ich wydobywania i zastępowania mają coraz większe znaczenie, wręcz decydujące jeśli chodzi o pozycje Polski w Europie. Wydawałoby się, że w Polsce jest miejsce dla ludzi opanowanych ideą postępu technicznego, takich współczesnych Wokulskich, którzy stosując własne metody i technologie ulepszają nasz świat. Niestety przykład Pana Roberta Janeczka pokazuje, że kreatywność ludzka w zakresie  technologii do produkcji biopaiiw nie jest mile widziana przez władze.
Wynalazca i przedsiębiorca stał się obiektem przemocy administracyjnej.  Na portalu psus.info w  zakładce „Zieliński, Jachura, Zbroński kontra biopaliwa” umieściłem szereg oryginalnych dokumentów, dzięki czemu można prześledzić tok sprawy.     A wszystko zaczęło się od dwóch sprzecznych interpretacji podatkowych wydanych przez Pierwszy Urząd Skarbowy w Częstochowie.
«Wstecz 4 5 6 7 8 9 10 Dalej» 

 Ilość odsłon:2831214