Kto pomoże w walce z nieuczciwością Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ?

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 9 czerwca 2016 19:34 Kategoria: Portal

Redakcja portalu otrzymała nastepującego maila: 

"Moja partnerka kilka lat temu otworzyła działalność gospodarczą (sprzedaż internetowa) której nigdy nie prowadziła (niestety nie zamknęła jej ani też nie zawiesiła działalności) a teraz ZUS naliczył jej zaległe składki (ok. 15 000 zł) i ściąga z zarobków. Czy moglibyście Państwo wskazać kogoś kto mógłby pomóc w walce o odzyskanie tych nieslusznie zabranych pieniędzy?

Mamy ZUS, policję, państwo prawa i co z tego ?

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 6 stycznia 2016 23:28 Kategoria: Portal

    „Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył„ – taką wiadomość nasz bohater narodowy  Jan III Sobieski przesłał papieżowi Innocentemu III. Zdarzyło się to dokładnie 230 lat po tym, jak papież  Pius II, po upadku Konstantynopola przekonywał władców państw europejskich i opinię publiczną, że los ich wspólnego domu jest zagrożony.   Nie raz w historii Europy upadały jej wspaniałe cywilizacje. W ciągu paru pokoleń następowała przemiana, która niszczyła twórczy logos i  potęgę ducha  cywilizacji, żeby w to miejsce wprowadzić jakieś wyblakłe kopie bohaterów, a życie moralne popchnąć ku egoizmowi.  Zdarzyło się  tak z cywilizacją grecką i rzymską.  Wiemy, że miały te cywilizacje swoich bohaterów zdolnych do poświęceń, którzy byli  Prometeuszami, kiedy  kradli bogom ogień,  Leonidasami kiedy walczyli  pod Termopilami lub Sokratesami pytającymi o etykę i moralność.   Bohater jest produktem cywilizacji zarówno w czasach starożytnych jak i współczesnych.  Historia uczy, że  cywilizacja może przetrwać wtedy, kiedy każda jej jednostka rozumie dzieło i instytucje tej cywilizacji. Walka miedzy cywilizacjami to walka na rozum i obowiązek. Kiedy ginie poczucie obowiązku i oddawania społeczeństwu siebie, w tym swojego życia, kiedy w miejsce obyczajów, zwyczajów i  wewnętrznych nakazów moralnych  przychodzi indywidualizm i egoizm, cywilizacja stopniowo przestaje istnieć, upada na skutek wysychania źródła życia narodu. Proces ten został opisany przez  angielskiego historyka Christophera Henry Dawsona:

Pozytywne Bizancjum Trybunału Konstytucyjnego

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 11 grudnia 2015 13:30 Kategoria: Portal

Pozytywne Biznacjum to znany przykład Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, to także przykład  Trybunału Konstytucyjnego, który stoi na straży tzw. państwa prawa urzędników.    

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ratunkową dla emerytów

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 21 września 2015 11:48 Kategoria: Portal

 Mamy dzisiaj dwa podejścia do osób starych:

1)   prezydenta Andrzeja Dudy – emerytura faktyczna

Utracona czułość Ewy K.

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 10 września 2015 12:34 Kategoria: Portal

 

 Zakamieniałość serca PO zniweczyła wszelkie nadzieje Polaków ze Wschodu na powrót do Ojczyzny

«Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 Dalej» 

 Ilość odsłon:6445744