W styczniu wybuchnie polskie powstanie przeciwko ZUS-owi

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 5 listopada 2012 18:10 Kategoria: Portal

Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce to gra w rosyjską ruletkę. Tak czy siak dopadnie cię fiskus albo ZUS. Przykład z zawieszaniem działalności jest wręcz modelowy.

ZUS to  instytucja, która sama siebie nazywa, zaufania publicznego a jednocześnie  wyprowadza setki przedsiębiorców na pole minowe pod nazwą zawieszanie działalności. Do tej pory największym kurestwem ZUS-u było ściganie i egzekucja kobiet – matek, które pracowały na etacie i prowadziły działalność gospodarczą. To nowe kurestwo z podłożeniem miny pod przedsiębiorców, którzy nie pracowali, nie zarabiali a według ZUS-u muszą płacić składki, ma szansę przebić stare kurestwo. 
Trzymanie się bzdurnych interpretacji, że niby nie można było zawieszać działalności w okresie od B do C, a w okresie od A do B i od B do D (jak dupa) było można, prowadzi do idiotyzmów, odbiera człowiekowi wolność nie pozwalając rozporządzać ani własną osobą, ani swym czasem, ani swymi czynami.  
 
Rękę wyciągniętą na ZUS władza PO obetnie!
 
Tusk jak Cyrankiewicz, ZUS jak komitet partyjny, PO jak MO.
 
Jak długo jeszcze ludzie w Polsce będą nadzwyczajnie spokojni? To z czym mamy do czynienia to chaos prawa, nadregulacja, w której każdy sprytny urzędnik wyciąga to co mu pasuje. Kiedy Polacy walczyli z administracją carską żadnych pozwów zbiorowych nie składali, dzisiaj caratem jest ZUS.
 
Rodacy czas przejść do czynów!
 
W kraju nie dzieje się najlepiej. Metoda na ZUS jest jedna: zebrać się do kupy ( bardzo dużej kupy),  wejść do któregoś z pięknych pałaców ZUS-u i poczekać aż ZUS zmieni interpretacje. Trwać choćby do wiosny.  Kuroń mówił:  budujmy własne komitety, organizujmy się. Jeden człowiek jest jak jedna strzała, łatwo można ją złamać, ale wszystkich strzał nie da się złamać, bo stanowią gruby pień, na którym to pniu jak na  skale rozbije się tonący statek ZUS-u.    
Każdy gość ZUS-u niech weźmie koc, śpiwór, dobrą książke i zapas żywnosci na tydzień. Na 10 przypada 1 czajnik.  Goście ZUSu wybierają swoją reprezentację: na każdych 10 - jeden starszy. Wyszyscy wybrani tworzą Radę Starszych, której przewodniczy codziennie inna osoba. 
 Należy zadbać o kulturę. W dużych przestrzeniach pałacowych zorganizować występy, wykłady z historii najnowszej, zajęcia językowe i koła zainteresowań.   
  
 
 Informacja z Internetu:
 
Na początku września 2010 r. było ich 17 z samej Małopolski. w tej chwili (05.01.2011) już ponad 700 i cały czas przybuwa przedsiębiorców z całego kraju. Chcą wystąpić przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych do sądu. Powód? Przed 20 września 2008 r. zawieszali działalność gospodarczą i nie płacili składek do ZUS z tyt. prowadzenia własnej firmy. Takie rozwiązanie podpowiadali im… sami pracownicy oddziałów ZUS w całej Polsce.
Teraz okazało się, że musieli płacić składki do ZUS i mają z tego powodu milionowe zaległości. – “Dostałam zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami, a miesiąc później wezwanie do zapłacenia 50 tys. zł długu” – opowiada Krystyna, przedsiębiorca z Krakowa.
ZUS ściga również niepełnosprawnego męża pani Jolanty ze Szczecina. Zawieszał działalność swej jednoosobowej firmy, pracującej na rzecz innych niepełnosprawnych, gdy szedł do szpitala na rehabilitację. Teraz ma ponad 20 tys. zł zaległych składek. Mężczyzna jest załamany, stracił chęć do życia. Wielu właścicieli firm w podobnej sytuacji już niestety zbankrutowało.
Zdaniem samych pracowników ZUS, zawieszenie działalności gospodarczej nie było możliwe i składki na ZUS należało płacić. Dopiero bowiem od 20 września 2008 r., gdy weszła w życie nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przedsiębiorca niezatrudniający pracowników mógł zawiesić (od miesiąca do dwóch lat) swoją jednoosobową działalność gospodarczą. Nie płacił wtedy ubezpieczeń emerytalnego, rentowego, zdrowotnego ani składek chorobowych i wypadkowych do ZUS.
Przedsiębiorcy znaleźli jednak sojuszników. W ich sprawie do Jolanty Fedak, minister pracy i polityki społecznej, napisał dr Arkadiusz Radwan, prezes Instytutu Allerhanda z Krakowa, niezależnego ośrodka studiów prawnych, analizującego m.in. jakość polskiej legislacji.
„Decyzje tych osób o – jak się okazało – nieuprawnionym zawieszeniu działalności, były inspirowane wprowadzającymi w błąd interpretacjami, które przybierały postać poradnictwa” – czytamy w liście. Część przedsiębiorców, którzy pojedynczo odwołali się od decyzji ZUS o spłacie składek do sądu, procesy przegrała.
– “Mój przypadek doszedł aż do Sądu Najwyższego. W I instancji sędzia przyznał mi rację, ale po odwołaniu ZUS było inaczej” – mówi pani Joanna. Do redaktora Zbigniewa Bartusia, który pierwszy w „Dzienniku Polskim” opisał sprawę małopolskich właścicieli firm zainteresowanych możliwością pozwania ZUS, odezwało się już ponad 700 osób w podobnej sytuacji. Wciąż przychodzą e-maile od osób chcących dołączyć do pozwu.    /
 
Czytaj także: ZUS i praworządność, czyli surrealistyczna mieszanka

Prawdziwy stan Panstwa Polskiego pod rządami

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 11 października 2012 20:41 Kategoria: Portal

 

Tusk i jego ekipa stracili mandat do rządzenia Polską. Boja się obywateli. Boja się referendum  w sprawie  podniesienia wieku emerytalnego, Policja a nie platforma obywatelska - tak trzeba ich nazywać

PRAWDZIWY STAN Państwa pod rządami PO na rok 2012

- 470 zł realna średnia renta netto.
- 880 zł realna średnia emerytura netto.
- 1.420 - zł - realna średnia płaca netto.
- 1 700 000 - osób - nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
- 5 000 000 - bezrobotnych bez prawa do zasiłku  poza    rejestrem.
- 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
- 320 000 - bezdomnych.
- 2 000 000 - emigrantów wyjazdy w latach  2007 -  2012.
- 370 000 - dzieci niedożywionych.
- 13 500 000 - osób żyjących poniżej min. biologicznego przyjęto kryteria ONZ dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
- 93% - przedsiębiorstw państwowych sprywatyzowanych zlikwidowanych.
- 98% - sektora bankowego w obcych rękach.
- 4 600 - zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły, przedszkola, żłobki
- 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r
- 56 000 - samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów , krawaciarzy itp.
- 4-5 - m-cy średni czas oczekiwania na wizytę u spec. lekarza !!!
- 67 - lat wiek emerytalny.
- 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w
Warszawie, który nie będzie w stanie po euro 2012 zarobić na siebie. - - najdroższe w Europie
autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
- - najdroższa energia elektryczna w Europie
- - najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
- - najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.
- - najdroższe w Europie opłaty za Internet i połączenia telefoniczne
- - najdroższe leki w Unii Europejskiej.
- - najdroższe opłaty za naukę i przedszkola.
Euro 2012: Nie dwa miliony zagranicznych kibiców, tylko nieco ponad 400 tysięcy. Nie 900 milionów zł zysku z ich obecności, tylko 450 milionów. Nie długofalowe zyski liczone w miliardy, tylko owszem, liczone w miliardach, ale odsetki od kredytów. Jeśli do tego dodać rozczarowanych restauratorów, zadłużenie miast-gospodarzy na gwałt podnoszących podatki i opustoszałe stadiony, na których nic się nie będzie działo z uwagi na koszty, to trzeba dojść do wniosku, że Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna powódź tysiąclecia z 1997 roku. W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony.

ROK 2013:
Nowa akcyza na olej napędowy i gaz LPG zgodnie (sic!) z wymogiem UE, wzrośnie cena żywności i tak już drogiej w stosunku do zarobków większości Polaków i wszelkie usługi związane z gospodarką paliwową.

Precz z Zusem ! Precz z rządem Tuska !

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 29 września 2012 23:40 Kategoria: Portal

Polacy nie chcą pracować do 67 roku zycia !

28 września wybuchnie nowe polskie powstanie wolnościowe

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 26 września 2012 21:35 Kategoria: Portal

Skazujący wyrok na Roberta Frycza za Antykomora.pl, gdzie skazano go szukając wcześniej paragrafów! Ewidentnie szukano pretekstu, by wyrok zapadł. Nakaz rewizji w siedzibie Komisji Krajowej Solidarności, w poszukiwaniu napisu z Leninem. Uporczywe nieprzyznawanie koncesji, dyskryminacja telewizji Trwam. A do tego przetrzymywanie w aresztach, bez wyroków, liderów środowisk kibicowskich. To wszystko pokazuje, że naprawdę mamy duży problem z demokracją

Tajemice zwalniania pracowników ZUS

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 14 września 2012 20:01 Kategoria: Portal

Sąd administracyjny  zmusza Zbigniewa Derdziuka - prezesa ZUS - do udzielenia informacji o zwalnianych pracownikach

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następujacym: Przewodniczący Sedzia WSA Adam Lipiński, Sędziowie WSA: Sławomir Antoniuk, Stanisław Marek Pietras (spr.),Protokolant Arkadiusz Koziarski, starszy asystent sedziego, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 września 2012 r. sprawy ze skargi Pawła  Lechowskiego na bezczynność Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w przedmiocie rozpatrzenia wniosku z dnia 28 lutego 2012 r. o udostępnienie informacji publicznej

«Wstecz 3 4 5 6 7 8 9 Dalej» 

 Ilość odsłon:3734563