Kto pomoże w walce z nieuczciwością Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ?

Autor: Paweł Lechowski 6/9/2016 7:34:00 PM Ilość odsłon: 28083 Kategoria: Portal

 

Redakcja portalu otrzymała nastepującego maila: 

"Moja partnerka kilka lat temu otworzyła działalność gospodarczą (sprzedaż internetowa) której nigdy nie prowadziła (niestety nie zamknęła jej ani też nie zawiesiła działalności) a teraz ZUS naliczył jej zaległe składki (ok. 15 000 zł) i ściąga z zarobków. Czy moglibyście Państwo wskazać kogoś kto mógłby pomóc w walce o odzyskanie tych nieslusznie zabranych pieniędzy?

Z góry dziękuję za pomoc
 
POzdrawiam"
 
Prosimy czytelników o pomoc prawną dla tej kobiety, która twierdzi,że nigdy FAKTYCZNIE  nie prowadziła działalności gospodarczej.
 
ZUS traktuje ludzi przedmiotowo. Jeśli wygodne jest dla ZUSu podważanie tytułu ubezpieczenia z działalności gospodarczej - czyni to na rzecz innego tytyłu ubezpieczenia. Wtedy twierdzi, że ubezpieczony był np. FAKTYCZNIE ZATRUDNIONY (traktuje jego działaność gospodarczą jak zatrudnienie).  
Innym razem - odwrotnie - każe płacić skałdki z działałności gospodarczej 
chociaż działalność ta FAKTYCZNIE nie była prowadzona.
 
Osobiście proponuje tej Pani przejście do "szarej strefy". Redukcję wartości moralno-obywatelskich  i połączonej z tymi wartościami skłonności do płacenia składek, podatków i innych danin na rzecz państwa do - niezbędnego MINIMUM.
 
 
 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zaproszenie do Sądu (odsłon: 346497)

 Ilość odsłon:7829399