Czy Polaków stać na Trzaskowskiego?

Autor: Paweł Lechowski 6/11/2020 1:26:00 PM Ilość odsłon: 140581 Kategoria: Portal

 

           Najpierw oceńmy Ściekotrzaska  jak   menedżera. 

     Dobry menedżer osiąga wzrost dochodu o 2-3 % wyższy niż średnio  u innych. Zły menedżer pozbawia firmę tego dodatkowego dochodu. I oto możemy na przykładzie dochodów budżetowych  w Warszawie i  Polsce zrozumieć jak to się odbywa. Przypomnę, że Warszawą rządzi od dwóch lat Ściekotrzask, kontynuator polityki  Bufetowej, a w  Polsce mamy rząd Prawa i Sprawiedliwości.   

    Weźmy ostatnie 5 lat. Tempo wzrostu  dochodów Warszawy w latach 2015-2019 było o 2,72 % niższe niż tempo wzrostu dochodu w budżecie Polski. Przeliczając to na pieniądze warszawiacy otrzymali mniej w każdym roku  o  0,5 mld zł.  Tyle kosztuje Warszawę głosowanie na durnia i brak profesjonalizmu w miejskim ratuszu. Za cały okres „prezydentowania” Ściekotrzaska Warszawa straci co najmniej 2,5 mld złotych, a doliczając  wyjątkową nieudolność  Ściekotrzaska przyciągającą jak magnes różne awarie i katastrofy, a także niezwykłą hojność dla „swoich” ludzi w ludzi, koszt nieudolności rozwojowej może osiągnąć nawet 5 mld. 

 Kwoty dochodów zapisane w ustawach budżetowych  i uchwałach Rady Miasta (w tys. zł).

  

 

ROK 2015

ROK 2019

WZROST

TEMPO

Polska

286 700 000

387 734 520

35%

7,05%

Warszawa

14 163

17 196

21%

4,28%

 

Źródła:

1)      Wikipedia

2)     BiP Warszawa

 

       Skąd się bierze głosowanie na  demagogów:  pożytecznych idiotów i  poliglotów ?

      Arystoteles nie uważał demokracji za najlepszy ustrój polityczny. Twierdził, że demokracja jest podatna na demagogów. Po grecku znaczy to „prowadzący lud”. Nazywano tak doskonałych mówców potrafiących wpływać na decyzję zgromadzenia ludowego.  Demagog to polityk, który prowadzi lud, schlebiając jego próżności.

         Współcześnie oznacza to kłamanie na rzecz wygranej w wyborach lub schlebianie wyborcom, np. rozdawanie tzw. kiełbas wyborczych. Za demagogię uważane są kłamstwa, składanie popularnych i efektownych, ale niedających się spełnić obietnic, albo składanie obietnic bez intencji ich realizacji, schlebianie masom, szukanie kozła ofiarnego, stosowanie nielogicznych, ale przekonujących argumentów.

      

     Co się stanie po wyborze agenta obcych interesów ? 

         Gdyby wybrać Ściekotrzaska na prezydenta Polski, nie dość, że nie zrealizuje żadnych swoich obietnic ale pogrąży jeszcze nasz kraj w stagnacji, chociaż w mediach będzie brylował -  otwierał LGBT przedszkola i uruchamiał LGBT tramwaje.

         Warszawkę stać na prezydenta „pożytecznego idiotę”, lecz  pytanie to odnosi się do całej Polski, i każdy z Polaków – wyborców,  musi na nie odpowiedzieć. Powinien bowiem sobie obliczyć ile straci na rządach takiego demagoga. A że straci,  to rzecz pewna, przy czym skoro on straci to inni skorzystają. Jacy inni?  Znajdą się chętni, tacy jak w mafii vatowskiej i  reprywatyzacyjnej, której kolejnym opiekunem  jest aktualnie  Ściekotrzask    –  „pożyteczny idiota”, znający wiele języków, z wyjątkiem języka polskich interesów.  

 

      Dlaczego Polak  musi głosować ?

      Wynika to, z konstatacji prostego faktu. Na  co dzień nie rządzi naród, ani mieszkańcy  miasta, powiatu  lub gminy. Rządzi rząd, rządzi starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta. To oznacza, że naród, a także mieszkańcy miasta oraz inne grupy wyborców mają realnie tylko prawo wyboru swojej władzy raz na kilka lat. Zatem cała tak pięknie opisywana „demokracja” sprowadza się w istocie tylko do tego jednego prawa.   

 

              Co nam radzi Henryk Sienkiewicz ?

       Ponad sto lat temu, przy okazji wyborów do Dumy Państwowej Henryk Sienkiewicz, który pełnił w owych czasach rolę najwyższego polskiego politycznego i moralnego autorytetu,  zastanawiał się, gdzie szukać ludzi, którzy mają narodowe sumienie, łączą wielką miłość kraju i niezłomny charakter. Chodziło mu o ludzi wybitnej pracy, którzy to na jednej, to na drugiej niwie odznaczali się tak wyjątkową wytrwałością, taką wyjątkową i owocną energią, tak bezprzykładną czujnością, że owe przymioty wyniosły ich znacznie ponad poziom zwykłych pracowników. To są ludzie nie tylko ogromnej zasługi, ale i zarazem niepospolici, stanowiący tarczę cywilizacji, którzy „uzyskują wpływ wszędzie, a zarazem wzbudzają szacunek i podziw tak dla siebie samych, jak dla zbiorowego ciała, do którego należeć będą”.

                  

                  Chcesz być dumny z Polski ? 

       W odezwie do społeczeństwa „Przed wyborami do Dumy” Sienkiewicz wskazywał, że bohaterów należy szukać wśród polityków, ekonomistów, prawników, historyków i publicystów, rolników i przemysłowców, ludzi najbardziej stwierdzonej zasługi, ludzi pracy, ludzi najznakomitszej wiedzy i największego talentu – pod warunkiem, że z owymi przymiotami będą łączyć wielką miłość kraju i niezłomny charakter.

                    Co się stanie po wyborze Trzaskowskiego?

            Próba likwidacji państwa poprzez  oddanie władzy Unii (Niemcom)  i  narzucenie Polakom perwersyjnej  postmoderny LGBT rozpęta wojnę domową.   

           Jeżeli łże-elity i lewacka postkomuna  sądzą, że w Polsce władza przejdzie w ręce perwertów czyli pedofili i  homo-transgenderowców oraz stojących za nimi agentów Niemiec i Rosji, to przypomni się tej władzy naszą historię narodowych powstań do walki z okupantem. 

         To co dzisiaj widzimy jest  realną walką   żeby "Polska nie zginęła", w obronie   paradygmatu tradycji i opartej na nim   Konstytucji Rzeczpospolitej. 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zaproszenie do Sądu (odsłon: 347093)

 Ilość odsłon:7958462