Nowości w ZUSie w 2011 r.

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 13 stycznia 2011 19:22 Kategoria: Prasówka


Demontaż systemu emertytalnego

Od 1 kwietnia 2011 r.  5% obowiązujących składek emerytalnych zamiast do OFE trafi na indywidualne konta w ZUSie.

Minister Fedak z rządu to nazywa „korektą” i twierdzi, że emerytura będzie na pewno wyższa.
„Dziennik – Gazeta Prawna” ,3 stycznia 2011 r. str. A4

Już nie jesteśmy zieloną wyspą. Rząd unikając sformułowania kryzys finansów sięga do pieniędzy emerytów i pracującej klasy średniej Chce pozyskać 50 mld zł. na zmianach w systemie emerytalnym i podwyższeniu podatków. Do roboty ruszyli wytrawni aktorzy polityczni rozgrywający politykę  w przestrzeni mediów. Mieliśmy już plan 3 letni , był 5 letni teraz będzie 4 letni plan finansowy. Rząd Tuska ma niewątpliwy autorytet w dziedzinie ograniczania wydatków budżetowych.  Dlatego członkowie tego rządu rozdzielili w lipcu 20 mln zł ekstra premii miedzy swoich pracowników. Twarde trzymanie płac w administracji centralnej. to norma., o której właśnie dzisiaj mówił w sejmie minister finansów hrabia Rostowski. Robił dziwne miny i bardzo się  przy tym nadymał, szczególnie   kiedy opowiadał posłom o przeszłości i przyszłości finansów publicznych, zapominając o teraźniejszości.   Już nie jesteśmy zieloną wyspą. Teraz jesteśmy „Jedynym krajem UE, który jest zabezpieczony przed starzeniem się  społeczeństwa”.   Rząd, który firmuje takie stwierdzenia składa się: z ich autora - pół francuskiego hrabiego od finansów, dwóch historyków, jednego filologa i inżyniera mechanizatora rolnictwa. Przy czym żaden z nich nigdy uczciwie nie pracował w swoim zawodzie. Pan Bóg ich stworzył na polskich polityków.   Ks Tsichner prawił: „Sprawiedliwość to jest jak każdy robi to do czego go przeznaczyła natura”. 

Polacy źle oceniają ZUS

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 17 grudnia 2009 08:08 Kategoria: Prasówka

Aż 56 proc. respondentów negatywnie ocenia działalność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przeciwnego zdania jest 20 proc. – wynika z sondażu CBOS. Zdecydowanie dobrze działalność ZUS ocenia jedynie co pięćdziesiąty ankietowany, 18 proc. działalność tę ocenia raczej dobrze. W ocenie 31 proc. respondentów ZUS funkcjonuje raczej źle. Według co czwartego ankietowanego - zdecydowanie źle. Negatywne opinie o funkcjonowaniu ZUS przeważają we wszystkich wyodrębnionych grupach społeczno-demograficznych. Bardziej krytyczni wobec ZUS są przedstawiciele kadry kierowniczej, osoby z wyższym wykształceniem i specjaliści, technicy i średni personel oraz osoby prowadzące działalność na własny rachunek. Nieco lepiej wypowiadali się najstarsi ankietowani i emeryci.   Wyniki sondażu są podobne jak w ubiegłym miesiącu, różnice mieszczą się w granicach błędu statystycznego - podaje CBOS.  Sondaż Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadzono w dniach od 2 do 9 grudnia na próbie 1046 dorosłych mieszkańców Polski.

Co dla nas robi polska administracja ?

Autor: Paweł Lechowski Data dodania: 23 października 2009 20:27 Kategoria: Prasówka

Od czasów rewolucji neolitycznej przyjęło się, że ludzie nie potrafią sami się rządzić i  potrzebują  do tego innych  ludzi - specjalistów w rządzeniu.  Dzisiaj tacy specjaliści  nazywani są politykami, a system legalnego wyciągania pieniędzy na rządzenie  nazywany jest administracją.  Co można zrobić z administracją w sytuacji kiedy:

Wzrost składek ZUS na przełomie kilku ostatnich lat

Autor: Paweł Cybulski Data dodania: 17 marca 2009 17:20 Kategoria: Prasówka

Jak donosi portal www.e-insurance.pl  wraz ze wzrostem zarobków pracowników składki ZUS dla przedsiębiorców gwałtownie rosną począwszy od 2003 roku. To zjawisko z pewnością nie pomoże polskiej gospodarce szybko wyjść z kryzysu.
 

1 2 Dalej» 

 Ilość odsłon:8011479