Trwa walka Sebastiana Pabisia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

Autor: Paweł Lechowski 11/19/2020 3:02:00 PM Ilość odsłon: 100370 Kategoria: Portal

 

  Na naszej stronie internetowej znajdują się obszerne zbiory dokumentów z pola walki, jaka ma miejsce w Polsce z  Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Jednym z najbardziej odważnych obywateli, którzy walczą z ZUS-em na "śmierć i życie" jest Pan Sebastian Pabiś z Bielska Białej.  Państwo prawa reprezentowane przez ZUS jest w istocie państwem bezprawia – o czym można się przekonać czytając dziesiątki dokumentów z podpisami urzędników, lekarzy, biegłych, prokuratorów i sędziów.  Obraz jaki się wyłania jest przerażający. Taką rzeczywistość opisał kiedyś Franz Kafka w powieści   Proces (Der Prozess), jako  model sytuacji zwanej sytuacją kafkowską i określanej w języku niemieckim za pomocą przymiotnika „kafkaesk”, którego istotą jest konflikt zniewolonej jednostki z anonimową, nadrzędną wobec niej instancją.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dramat jednostki w zderzeniu z bezduszną instytucją nie jest fikcją literacką.  Sebastian Pabiś to współczesny Józef K.  -  człowiek  ulokowany między potężnymi siłami zła, które manipulują realnością ponieważ wprowadzają do sfery publicznej kłamstwo, a potem   wykorzystują prawo do jego utrwalenia i rozprawy z obywatelem. 

  Sebastian P.  tak jak Józef K.  stał się sygnalistą rozkładu państwa, bo  Zakład Ubezpieczeń Społecznych reprezentuje potężną władzę, która wszystkich trzyma w szachu, a swoją moc czerpie z bezsilności uciskanych, ich starości, choroby i niemocy. Jednocześnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych to relikt czasów komunizmu, tej sowieckiej rzeczywistości, która chciała nas upodobnić do niewolników.    

   Dlatego każdy kto  tak jak Pan Sebastian podejmuje walkę z rzeczywistością postkomunizmu, działa słusznie. Chcemy aby ZUS przestał „rządzić” a zaczął  „urządzać” obywateli w tym co im się słusznie należy. Chcemy  unieważnić rządy dziesiątek tysięcy urzędników ZUS i  w to miejsce wprowadzić zwykłą służbę administracji państwowej dla dobra obywateli.  

https://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/44532/bielszczanin-pozwal-zus-na-15-miliona-zlotych

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zaproszenie do Sądu (odsłon: 347348)

 Ilość odsłon:8027977