10 kwietnia obalimy Tuska
Taktyka działań manifestacji obywatelskich w warunkach miejskich
Taktyka działań marszowych nie zawsze jest skuteczna. Obywatel w swoim kraju nie powinien spieszyć się z wyrażaniem woli politycznej. Powinien to robić skutecznie i konsekwentnie. Ma prawo stanąć tam gdzie najlepiej widać polityków i czekać na ich reakcje. Tydzień, dwa, miesiąc lub dłużej. Manifestacja trwa tak długo jak długo obywatele wyrażają niezadowolenie. Czas spędzony na manifestacji jest czasem obywatelskiej edukacji. Jest czasem zbiorowego czynu i wspólnej myśli o tym jak naprawić sprawy państwowe. Bo państwo jest wspólnym dobrem Polaków, dziedzictwem pokoleń minionych, które musiały o walczyć z bronią w ręku. Dzisiaj wystarczy stanąć i trwać, jak na posterunku. Manifestacja dziesiątek tysięcy ludzi, która spokojnie trwa z pewnością doczeka się ustąpienie rządzących.
Najważniejsze, żeby nie dać się zepchnąć i rozbić. Dlatego należy przygotować tzw. stałe punkty manifestacji (SPM) – 14 000 -20 000 osobowe grupy manifestantów umocnione na danym terenie w postaci miasteczka namiotowego.
Wysunięte posterunki rozmieszcza się przed frontem manifestacji, aby ostrzec o nadejściu nieprzyjaciela i utrudniać działania jego patroli.
Za posterunkami rozmieszcza się siły osłonowe. Zapory buduje się wzdłuż stałego punktu manifestacji. Drogi barykaduje się i zwala na nie zapory z drzew.
SPM-y należy przygotować wykorzystując naturalne i sztuczne osłony, wzdłuż linii przecinającej miasto np. w Warszawie na linii Plac Zamkowy – Nowy Świat –Ujazdowskie – Belweder.
Trasa ok. 7 km. = 7000 m , 10 punktów co 700 m, 10 x 14 000 = 140 000 manifestantów.
SPM-y tworzy się w ramach napływania demonstrantów. Każdy SPM ma własne kierownictwo oraz GLZ (grupa logistyczno-zaopatrzeniowa). Kierownictwo integruje manifestantów przyjmując nazwę np. chorągiew małopolska, chorągiew sieradzka . Kierowanie całością należy do sztabu, który organizuje służbę prasową, medyczną itp.
Kierownictwo chorągwi tworzy Grupę dla Edukacji Narodowej (GEN). GEN organizuje edukację polityczną manifestantów i dba o świadomość patriotyczną mieszkańców miasta, a w szczególności o to aby każdy obywatel mógł się wypowiedzieć. W tym celu przygotowuje wystąpienia prelegentów i tematy do dyskusji, stale wyjaśnia mieszkańcom cele manifestacji. Dodatkowo uruchamia własne punktu nadawcze na falach UKF i w Internecie.
Wydzielona część demonstrantów przebywa w odwodzie poza stałymi punktami, gotowa w wejść do akcji na wezwanie kierownictwa.
Klakulacja jest prosta: albo teraz poświęcisz się dla sprawy narodowej, albo zostaniesz niewolnikiem we własnym karaju.